Znam Cudaczaka- Wyśmiewaczka

W styczniu ze szkolnej biblioteki zniknęły książki J. Duszyńskiej pt.: „Cudaczek-Wyśmiewaczek”. To uczniowie z klasy 2c wypożyczyli wszystkie egzemplarze. Chcieli poznać przygody małego, wiecznie uśmiechniętego skrzata. Okazało się, że nie jest to dobra i grzeczna postać. Nakłaniał innych do złego zachowania i czerpał z tego satysfakcję. Nikt nie będzie brał z niego przykładu.Książka tak bardzo spodobała się dzieciom, że 14 uczniów zgłosiło się do klasowego konkursu czytelniczego. Literackie potyczki odbyły się 20 stycznia 2017r., poprowadziła je pani Magdalena Chrzanowska. W jury zasiadała pani Żaneta Kochańska i pani Dorota Łyko. Dzieci doskonale znały przygody małego licha. Czterech uczniów z identyczną liczbą punktów spotkało się w finale. Po zaciętej walce I miejsce zdobył Aleksander Gutowski, II miej. – Jagoda Wojciechowskiej, III miej. – Franciszek Kicyła, IV miej. – Wiktoria Prus.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy do czytania książek.

M. Szczepańska