Zimowa wycieczka

18 stycznia 2018 r. klasa 3a i 3c pojechały na wycieczkę do Nowej Soli. Najpierw udali się do kina na film “Coco”. Na niektórych uczniach zrobił duże wrażenie, do wyciśnięcia łez włącznie…

Po seansie wszyscy przeszli do Muzeum Miejskiego, gdzie mogli zobaczyć jak dawniej żyli mieszkańcy Nowej Soli. Zwiedzili również wystawę sukien, które liczyły sobie 200 lat.

Najważniejsza i chyba najciekawsza tego dnia była wystawa zwierząt. Zobaczyli zwierzęta, które można spotkać na łące, w lesie, nad wodą. I dzięki temu już wiedzą,  że np. ptaki, które mają ostro zakończony dziób żywią się rybami, a te z płaskim dziobem – roślinami.

Wielu dzieciom było smutno, gdy zobaczyły na wystawach wypchane zwierzęta. Uspokoił je natychmiast przewodnik, wyjaśnił,  że nie były to zwierzęta celowo odstrzelone, lecz takie, które uległy wypadkom i trafiły do muzealnych zbiorów.

Wrażeń było sporo. A największe zaskoczenie było po wyjściu z muzeum,  bo z nieba padały duże płatki śniegu.

B. Zegzuła i M. Szczepańska