ZDROWE – NIETRUDNE

Już po raz drugi klasa 3b przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Zdrowe -Nietrudne”  organizowanego  od kilku lat przez firmę Kupiec wspólnie z  PWZ, PZWL oraz z ekspertami z dziedziny dietetyki i żywienia. Jego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków  żywieniowych wśród dzieci, rodzin i społeczności szkolnych.

Uczniowie zostali zakwalifikowani do programu po zebraniu i przesłaniu  do firmy Kupiec 100 kodów kreskowych z ich produktów.  W zamian otrzymali produkty  spożywcze do wykorzystania podczas warsztatów, książeczki dla każdego dziecka i materiały dydaktyczne dla nauczyciela do przeprowadzenia lekcji.

W czasie zajęć dzieci uczyły się jak zmieniać „tego nie lubię” na „to spróbuję”. Na podstawie piramidy żywieniowej planowały smaczne i zdrowe menu na cały dzień. Z przygotowanych przepisów ulubionych potraw powstawała klasowa książka kucharska.

W trosce o własne zdrowe chętnie przystąpili do klasowego programu pod hasłem:  „Zdrowe odżywianie”. Zakłada on, że w każdy piątek uczniowie nie przynoszą do szkoły słodyczy. Natomiast za świeże owoce i warzywa zjedzone na śniadanie gromadzą punkty. Podsumowanie akcji nastąpi po I semestrze.

Wytrwałości w kształtowaniu zdrowych nawyków!

Monika Szczepańska