Z wycieczką w Nowej Soli

W dniu 23.09.2015r. klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Nowej Soli. Pierwszym obiektem, który zwiedziły dzieci, była oczyszczalnia ścieków. Odbyła się tu bardzo ciekawa lekcja edukacyjna. Uczniowie mogli zobaczyć każdy etap oczyszczania ścieków, a także laboratorium, w którym jest badana woda przed i po oczyszczeniu. Na koniec wszyscy otrzymali słodki upominek, a wychowawczynie, w imieniu swoim i uczniów, serdecznie podziękowały pracownikom zakładu. Następnie uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzali Powiatową Komendę Policji w Nowej Soli. Pani policjantka bardzo interesująco opowiadała nam o pracy jaką wykonują stróże prawa. Mogliśmy zobaczyć m.in. dyżurkę, salę przesłuchań dla dzieci i dorosłych, celę dla przestępców. Każdy mógł sobie zrobić odcisk palca. Jednak największą atrakcją była strzelnica oraz pies policyjny, który wabi się Tajson. Na koniec wycieczki uczniowie ze swoimi paniami pięknie podziękowali wszystkim pracownikom komendy za możliwość zwiedzenia komisariatu .