Z wizytą u Wojtka

Wojtek to osiołek, którego trzecioklasiści poznali 1 czerwca podczas wizyty w gospodarstwie agroturystycznym “U Włodka i Marysi” we wsi Podbrzezie Dolne. W tym dniu dzieci miały poznać zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego, a okazji Dnia Dziecka spędzić miło czas na zabawach wśród pól i lasów.

Jak przystało na uczniów żyjących w zgodzie z naturą drogę do gospodarstwa pokonali pieszo. Po przybyciu na miejsce przywitał wszystkich pan Włodek i opowiedział o swoim gospodarstwie. Po krótkiej lekcji, przy wspólnym stole cała klasa zajadała się kiełbaskami z grilla. Dzieci mogły spróbować także produktów z ekologicznego gospodarstwa, ogórków małosolnych i świeżo zerwanych truskawek.

Oprócz osiołka Wojtka, wielkim zainteresowaniem cieszyły się konie i kozy ze swoimi małymi dziećmi. Następnie Patrycja Gajgier wyczyściła kuca i każdy odbył bezpieczną przejażdżkę w siodle. Nie zabrakło zabaw na trawiastym boisku, chłopcy zorganizowali mecz piłki nożnej.

Największą radość sprawiła jednak dzieciom jazda wozem zaprzężonym w dwa piękne konie. To było niesamowite przeżycie, wszyscy podziwiali leśną przyrodę, pola i łąki.

Na zakończenie odbył się turniej wiedzy na temat gospodarstwa agroturystycznego i dwie konkurencje sprawnościowe. Celowanie piłką do kosza wygrała Jagoda Ciszka, a rzut podkową do celu Bartek Hasiów. Klasa 3b otrzymała certyfikat „Jeździectwo naturalne bez tajemnic”. Pogoda dopisała i dobry humor także, to był udany dzień.

 

 

Monika Szczepańska