Z wizytą u sąsiadów.

Od 7 do 9 maja 2018 roku uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Czech.

Zwiedzili Teplickie Skalne Miasto wędrując skalnymi korytarzami wśród ponad stumetrowych ścian, przepłynęli łodzią po malowniczym jeziorku istniejącym jedynie  przez siedem miesięcy w roku. Obejrzeli około 120 fantastycznych tworów skalnych m.in. Skalna Niewiasta, Ząb Karkonoszy, Czarci Most, Fotel Babci, Wykałaczka, Trupia Czaszka, Sybir.

Następną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Pragi. Uczniowie spacerowali przez najpiękniejsze zakątki miasta – Hradczany, Lorettę Praską, zobaczyli Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Katedrę św. Vita, Kościół św. Jerzego, most Karola oraz Stare Miasto.

Trzeci dzień wycieczki to  wizyta w  Libercu  i IQLANDII w supernowoczesnym centrum, wzorowanym na Centrum Nauki Kopernik,  z setkami eksponatów na czterech poziomach. Świat nauki i techniki, zdumiewających eksperymentów i inteligentnej zabawy oczarował uczniów.

Spotkali tu pierwszego i jedynego człekokształtnego robota w Czechach, przeżyli prawdziwy trening kosmonautyczny, ognistą burzę i taniec błyskawic, dowiedzieli , jak funkcjonuje ludzkie ciało i świat wokół Nas. Na zakończenie wycieczki wjechali kolejką linową na Jested  na wysokość ponad 1000 metrów. Z góry rozciąga się przepiękna panorama na okolicę, stąd mogli zobaczyć  miejsce, gdzie spotykają się granice Polski, Czech i Niemiec.

Zmęczeni, pełni wrażeń, przy licznych konkursach prowadzonych przez pilota wycieczki i własnym śpiewie, bezpiecznie  wróciliśmy do Kożuchowa.

 

 

Tadeusz Krzyżanowski