,,Z Kórnika do piramidy Cheopsa”

Tegoroczne mikołajki to okazja do kolejnej wspólnej wycieczki klas VIIa i VIIb. Tym razem odwiedziliśmy Wielkopolskę. Zaintrygował nas Kórnik, gdzie zwiedziliśmy zamek należący do Działyńskich i Zamoyskich. Obok historii rodów poznaliśmy styl życia XIX-wiecznej arystokracji, dzieje polskich Tatr nierozerwalnie związane z postacią Jana Zamoyskiego i Kórnika a także …ducha Białej Damy, czyli Teofili z Działyńskich. Były i zbroje husarskie, i berło króla Stanisława Leszczyńskiego, i rękopisy Napoleona.

Po krótkim odpoczynku i smacznym obiedzie ruszyliśmy do Puszczykowa. Po drodze mignął nam przepiękny pałac w Rogalinie i prawie 800-letnie dęby: Lech, Czech i Rus. I wkrótce znaleźliśmy się przed domem rodzinnym Fiedlerów w Puszczykowie. Powitały nas indiańskie totemy, repliki piramid, okręt Kolumba Santa Maria, hurricane z czasów Bitwy o Anglię. Po muzeum oprowadził nas syn pisarza – pan Arkady Radosław Fiedler oraz jego żona. Urzekające były przedmioty przywiezione z krajów Ameryki Południowej, eteryczne motyle z lasów Amazonii czy pirania zwana Babcią.

Na koniec oglądaliśmy eksponaty z czasów Bitwy o Anglię oraz poznaliśmy sylwetki bohaterskich pilotów dywizjonu 303. A wszystkich zabawiał ulubieniec gospodarzy Mimek…

Jolanta Sulikowska