XX Turniej Rycerski

W dniu 28 maja o godzinie 11.00 ulicami miasta Kożuchowa przeszedł barwny średniowieczny korowód, który rozpoczął XX Turniej Rycerski. Tego dnia zawitało do miasta wielu rycerzy wraz z damami i świtą, jeźdźcy na  koniach,  znamienici goście oraz rzesze mieszkańców i turystów. Jedną z liczniejszych i barwniejszych grup byli uczniowie, rodzice i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie. Przebrani w średniowieczne stroje, z proporcami i znakami cechów mieszczańskich dumnie maszerowali ulicami naszego miasta. Gdy korowód dotarł do fosy na ul. Spacerowe, Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek dokonał uroczystego rozpoczęcia Turnieju Rycerskiego. Po przemówieniach zaproszonych gości tańce średniowieczne zatańczyły dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Kożuchowie i dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie. W trakcie Turnieju nauczyciele ze Stowarzyszenia Kożuchowska Dwójka sprzedawali domowe wypieki przygotowane przez rodziców i pracowników szkoły.

Katarzyna Gaczyńska