XVIII Edycja Góry Grosza

Jak co roku nasza szkoła bierze udział w akcji ,, Góra Grosza’’ która, organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Opiekunem akcji jest pani Dorota Łyko. W tym roku klasy zebrały wspólnie 50744 monet w kwocie 985,33zł.

Poza tym co roku w naszej szkole odbywa się konkurs międzyklasowy, która klasa zbierze najwięcej monet .

I miejsce zajęła klasa 1b zebrała 12197 monet

II miejsce zajęła klasa 3c zebrała 9311 monet

III miejsce zajęła klasa 3b zebrała 7548 monet

Nagrody zakupiono dzięki Radzie Rodziców. Dziękujemy i cieszymy się że możemy pomagać .

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.