XV Memoriał Pawła Piotrowskiego

   W dniu 20.05.2017 r. na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie odbył się XV Memoriał Pawła Piotrowskiego. Do rywalizacji jak każdego roku przystąpiło 5 drużyn  z Miasta i Gminy Kożuchów, UKS Mirotka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kożuchowie, Szkoła Podstawowa ze Stypułowa, podopieczni Domu Dziecka w Kożuchowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kożuchowie.

   Młodzi piłkarze prezentowali wysoki poziom, mecze były wyrównane. Największy powód do radości mieli nasi uczniowie, którzy wygrali wszystkie mecze i zajęli I miejsce. Świetna atmosfera i profesjonalne przygotowanie turnieju dało wiele radości młodym piłkarzom, a wychowawcom i kibicującym rodzicom mnóstwo emocji. Jak każdego roku główny pomysłodawca Memoriału Pawła Piotrowskiego wychowawca Domu Dziecka i radny Gminy Kożuchów Ireneusz Drzewiecki pomyślał o atrakcyjnych nagrodach.

   Oficjalne wręczenie nagród, dyplomów, pucharów, nagród indywidualnych, statuetek dokonali ojciec Pawła Piotrowskiego, Dyrektor Domu dziecka w Kożuchowie Wojciech Żurowski oraz Ireneusz Drzewiecki. Chłopcy nie kryli radości z otrzymanych nagród, które dzięki sponsorom trafiły do ich rąk.  Okazały i ciężki puchar za zajęcie I miejsca, który z ledwością udźwignęli wygrani w składzie: Wiktor Witka, Kacper Dziuk, Mikołaj Jarych, Kacper Kurzawa, Maciej Raczykowski, Maksymilian Kosiński, Samuel Runo wręczył Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek.

            XV Memoriał Pawła Piotrowskiego przechodzi do historii, lecz pamięć o wspaniałym sportowcu pozostanie dumą i wzorem do naśladowania dla wielu młodych piłkarzy.

                                                                                   Tadeusz Krzyżanowski