X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM)

Szkoła Podstawowa nr 2 po raz kolejny wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDMT). Uczniowie z klas 4 – 8, wraz z nauczycielkami matematyki, korzystając z różnych ciekawych zabaw i gier, ćwiczyli tabliczkę mnożenia.

Klasy 8 „zatrudniły się” w Matematycznym Biurze Śledczym rozwiązując “Przypadek samolubnego Ziomka”.

Klasy 7 wykorzystując kolejność wykonywania działań kodowały wyrażenia arytmetyczne.

Uczniowie klas 6 grali w kości – w szkole hazard? – nie! To tylko układ współrzędnych i ułamki zwykłe. Na lekcji informatyki natomiast klasa 6a układała krzyżówkę matematyczną.

Klasie 5 przypadło w udziale odszyfrowywanie ukrytej wiadomości, zaś klasy 4 zabawiały się w malarzy witraży…

Dzieci przypomniały sobie i doskonaliły technikę mnożenia oraz liczenia z wykorzystaniem wszystkich działań matematycznych.

Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne święto w 2021 roku i nowe, ciekawe zadania.

Marta Mioduszewska