Wykopki w Solnikach

W słoneczną środę 15.09.2021r., uczniowie klasy 3a i 3b zaopatrzeni w kalosze, wiaderka  i koszyki wyruszyli na pole do Solnik, do państwa Pauliny i Artura Wypych. Na miejscu dzieci miały okazję zaobserwować traktory, przyczepy oraz wyskakujące spod maszyny ziemniaki. Największą jednak atrakcją było ręczne zbieranie kartofli. Dzieci prześcigały się w szybkim napełnianiu swoich wiaderek i koszyków. Brudne rączki naszych uczniów, uśmiechnięte i wesołe buzie były najlepszym dowodem na to, że nie była to tylko praca, ale też świetna zabawa.

Po zbiorach dla zmęczonych pracowników czekała słodka niespodzianka przygotowana przez panią Agnieszkę. Dzieci miały również okazję zjeść ziemniaki, które zostały upieczone w ognisku przez Gospodarzy. Mogły też samodzielnie upiec kiełbaskę i chlebek. Po takim wysiłku na polu, apetyt wszystkim dopisywał.

Na zakończenie,  uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych, które przygotowały panie: Beata i Katarzyna. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wycieczki.

Dziękujemy za tak wesoły dzień i przygotowanie tak wielu atrakcji.

Irena Hajder i Monika Świtalska