Wycieczka szkolna do Włoch

Wycieczka szkolna do Włoch odbyła się w dniach 29.04 – 04.05.2019 r

W tym roku szkolnym udało się nam  uczestniczyć w wycieczce do najpiękniejszej części Italii – Toscanii oraz stolicy Włoch – „wiecznego miasta” Rzymu.

Z Polski wyjechaliśmy we wtorek, przejazd trwał bardzo długo, bo zwiedzanie miasteczka, w którym spaliśmy, rozpoczęliśmy w środę – Chianciano Terme, to malowniczo położone starożytne miasteczko. Kolejnego dnia zwiedzanie rozpoczęliśmy od górskiego miasta słynnego z pięknej  architektury Montepulciano. W tym samym dniu chodziliśmy po renesansowym miasteczku wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO – Pienzie oraz słynnej z Palio – znanego festiwalu włoskiego –   Sienie, na jej palcu odtańczyliśmy taniec średniowieczny, któremu uczy nas w szkole pani dyrektor –  „Belgijkę”, przy muzyce z telefonu komórkowego.

Następny dzień przywitał nas bardzo gorąco. Ten dzień to zachwycanie się Rzymem. W upale odwiedziliśmy Colosseum, Forum Romanum, Panteon, plac Navona oraz Watykan. Przyszedł czas wracać do domu. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Florencję – najsłynniejsze miasto Toscanii, kolebka włoskiego renesansu, tym razem w deszczu. Nawet pogoda płakała, że czas wyjeżdżać.

Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Widzieliśmy cudowne miejsca, niesamowitą, inną niż w naszym klimacie przyrodę. Chodziliśmy śladami Etrusców i Rzymian. Wielu z nas chciałoby tam jeszcze powrócić.

Uczniowie klas 5 – 8 SP2