Wycieczka do Złotoryi

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym uczniowie klasy 2a i 3b odwiedzili w Złotoryi zakład, w którym powstają prawdziwe cudeńka świąteczne. Z ogromnym zaciekawieniem obserwowali cały proces powstawania bombek.  Dzieci zaskoczone były tym, że bombka powstaje z rozgrzanego szkła. Najbardziej podobał im się etap zdobienia „szklanych kuleczek”, które mogły zakupić w przyzakładowym sklepie. Podczas wycieczki zobaczyły również wiele zabytków Złotoryi, m.in. dwa kościoły, basztę kowalską oraz piękne kamienice i mury obronne. Wysłuchały także ciekawą legendę                o „Skarbku”,  który pilnuje złota pod Kruczą Skałą. Pogada dopisała, humory też, zakupy były udane, a więc wycieczka była super.

Irena Hajder, Monika Świtalska