Wycieczka do Wrocławia

W dobrych humorach 3b z rodzicami wyruszyła 12 czerwca na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęli od Afrykarium, unikatowego na skalę światową kompleksu przedstawiającego różne środowiska  wodne Czarnego Kontynentu. W wielu akwariach i ogromnych basenach oglądali zwierzęta zamieszkujące plażę i rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe czy różnobarwne ryby słodkowodne.

Niezwykłe wrażenie na wszystkich zrobił 18 metrowy akrylowy tunel, który pozwolił na podziwianie podwodnych głębin Kanału Mozambickiego. Aż chciało się pogłaskać  przepływającego obok rekina, czy złapać w rękę płaszczkę płynącą na głową.

Następnie cała grupa oglądała innych mieszkańców ogrodu zoologicznego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się żyrafy, lwy, tygrysy, słonie, nosorożce czy małpy człekokształtne. Wszyscy chętnie oglądali także mniejsze gatunki w terrarium i motylarni.

Dalsza część wycieczki przeznaczona była na poznanie historii miasta Wrocławia. Sympatyczna pani przewodniczka oprowadziła wycieczkowiczów po Starym Mieście, opowiedziała kilka historyjek związanych z figurkami krasnali, których ogromne ilości  można zobaczyć w tym mieście.

Drobne zakupy pamiątek i wizyta w McDonald’s zakończyły dzień pełen wrażeń.

 Monika Szczepańska