Wycieczka do Wrocławia

W dniu 2.10.2015 klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Program wyjazdu obfitował w atrakcje,  a i pogoda dopisała…  Najpierw udaliśmy się do najstarszego w Polsce ogrodu zoologicznego.  Żyje  tam kilka tysięcy osobników reprezentujących niemal 1000 gatunków zamieszkujących  różne krainy geograficzne i różne kontynenty. Odwiedziliśmy także Afrykarium – wielki kompleks, w którym prezentowane są zwierzęta Czarnego Lądu. Kolejnym punktem programu był rejs parostatkiem po Odrze. Spojrzeliśmy  na Wrocław  z nieznanej dotąd perspektywy, odkrywając jego urocze zakamarki. Piękne widoki i świeże powietrze pozwoliło na chwilę odpoczynku, bo czekał nas wysiłek intelektualny związany z oglądaniem Panoramy Racławickiej. To wielkie dzieło malarskie (15 m na 140m!) wprawiło jednych w osłupienie, innych w zachwyt, pozwalając na przeniesienie w inną rzeczywistość historyczną. Do  domu  wróciliśmy  naprawdę pełni wrażeń!