Wycieczka do Poznania

7 czerwca 2016 roku uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie uczestniczyli w wycieczce do Poznania. W drodze do Poznania pilot wycieczki opowiadała dzieciom ciekawostki dotyczące miejscowości, przez, które przejeżdżali. Uczniowie mogli również zapoznać się i nauczyć gwary używanej kiedyś w tym regionie. Jadąc ulicami Poznania wszyscy obserwowali architekturę budowli, gdzie przeszłość splata się nowoczesnością. Malowniczy rynek z wieloma fontannami i latającymi gołębiami oraz wnętrza katedry na Ostrowie Tumskim przeniosły wszystkich w odległe czasy historii. Czas relaksu uczniowie spędzili na moście” zakochanych” oraz na poznańskiej Malcie, zjeżdżając na pontonach. Następną atrakcją wycieczki było zwiedzanie wielkiego obiektu sportowego, stadionu piłkarskiego, na którym rozgrywa obecnie swoje mecze Lech Poznań. Zmęczeni, pełni wrażeń przy licznych konkursach prowadzonych przez pilota wycieczki i własnym śpiewie bezpiecznie wróciliśmy do Kożuchowa.