Wycieczka do Paryża

W dniach 29 kwietnia – 3 maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły i Samorządowego Gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Paryża. Jedna z najpiękniejszych stolic Europy przywitała młodzież deszczową pogodą, ale kolejne dni były cudowne. Skąpani w słońcu, wśród kwitnących drzew i krzewów wszyscy ujrzeli miasto w pełnej krasie. Młodzież spacerowała po Ogrodach Luksemburskich, Ogrodach Tuilerie, prowadzących do Luwru i odbyła rejs po Sekwanie. Na Polskim Cmentarzu odnaleźli ślady Cypriana Norwida i Adama Mickiewicza. W czasie dwóch niezapomnianych dni we francuskiej stolicy uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć największe i najznakomitsze zabytki oraz atrakcje miasta; Katedrę Notre-Dame, Conciergerie, Panthéon, Łuk Triumfalny, Dzielnicę Łacińską, Centrum Pompidou oraz Bazylikę Sacré Cœur. Męczące wędrówki po Paryżu wśród ogromnej liczby turystów z różnych krajów, wynagrodził pobyt w Krainie Myszki Mickey czyli Disneylandzie. Trzeci dzień upłynął więc pod znakiem fantastycznej zabawy w miejscu tak niesamowitym i baśniowym jak wszystkie filmy Disneya. Niektórym dzieciom po prostu spełniły się marzenia. Podczas tego wyjazdu uczniowie mieli wyjątkową okazję zapoznać się z elementami kultury i cywilizacji Francji oraz skosztować przysmaków znakomitej kuchni francuskiej.