Wycieczka do Nadleśnictwa Nowa Sól

Dnia 08 października 2015 r. uczniowie klasy IV a i b wraz z wychowawczyniami p. B. Chmiel i p. M. Charęza pojechali na wycieczkę do Nadleśnictwa Nowa Sól. Na miejscu pani leśnik Beata Kątna przywitała uczniów wprowadzając ich do arboretum, ogrodu dendrologicznego, w którym kolekcjonuje się i prowadzi badania nad drzewami i krzewami. Zajęcia zaczęły się od kilku zabaw o tematyce przyrodniczej, podczas których uczniowie podzieleni zostali na grupy. Jedna grupa została w arboretum i wraz z leśniczym spacerowała po ogrodzie dendrologicznym słuchając ciekawych informacji na temat drzew i krzewów. Druga grupa udała się z panią leśnik do sali edukacyjnej na lekcję nt pięter roślinności w lesie, organizmów żyjących w poszczególnych warstwach lasu. Na koniec zajęć uczniowie pod opieką pań nauczycielek piekli kiełbaski przy ognisku i spożywali drugie śniadanie. Atrakcją przy ognisku było śpiewanie wesołych piosenek przy akompaniamencie gitary, którą przywiozła ze sobą uczennica klasy IVa.