Wycieczka do Czech

W ostatnich dniach maja szóstoklasiści byli na wycieczce w Czechach. Pierwszym punktem wycieczki było Tepickie Skalne Miasto w Adrspasko. Warto było pokonać pięćset schodów, by popływać po jeziorze, które nigdy nie zamarza. Po wysiłku fizycznym, obiad smakował wybornie. Samodzielnie zamówienie posiłku z restauracjach i zakupy w sklepie były świetnym sprawdzianem z języka angielskiego i wymagało odwagi, jednak wszyscy poradzili sobie świetnie. Noc w czeskim hotelu  też dostarczyła wielu wrażeń. W Libercu zwiedzanie zaczęliśmy od iQ-LANDIA- Centrum Nauki  i Techniki. Miejsce godne polecenia wszystkim.  Ciekawe ekspozycje, duża przestrzeń i mało ludzi. Najbardziej podobało się uczniom: jazda terenowa, próba wiatru i trzęsienia ziemi, jaskinia.  Następnie na rynku w Libercu uczniowie uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii. Kolejnym punktem był  Jested, czyli wjazd i zjazd gondolową kolejka liniową na wysokość 770 m n. p. m. tu emocji było mnóstwo, a widoki zapierały dech. Wycieczka była świetna,  długo pozostanie w pamięci uczestników.

Kinga Mielcarek