Wybieram wodę

Uczniowie z klas 1-3 przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę”, którego inicjatorem jest Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii. W listopadzie i w grudniu nauczyciele podczas spotkań edukacyjnych zwracali uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu.

Podkreślana była rola wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. Z uwagi na potrzebę ochrony naturalnych zasobów wodnych, jednym z kluczowych zadań było również propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania.

Na zakończenie programu szkoła, nauczyciele i wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnika programu „Wybieram wodę”. Ich wręczenie miało miejsce 19 grudnia w sali gimnastycznej, oczywiście każdy uczeń był zaopatrzony w butelkę wody.

Na zdrowie!

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej