WOKINI

Dnia 12 października 2016r. klasy IVa i IVb odwiedziły wioskę indiańską WOKINI. Wycieczkowiczów przywitała przed obozowiskiem  Indianka. Uczniowie spacerowali pomiędzy malowniczymi indiańskimi namiotami – tipi, w których znajdują się przedmioty wykorzystywane przez Indian z regionu Wielkich Równin wykonane z tego samego materiału co oryginały: drewna, piór, koralików, skóry, włosów i barwników, sprzęty codziennego użytku, kolekcje tomahawków, skalpy, winchester, torby na fajkę, indiański osprzęt jeździecki.  Dzieci wzięły udział w indiańskich zabawach – strzelaniu z łuku, łowieniu ryb itp. Na zakończenie przy ognisku piekły kiełbaski. Zwiedzili również muzeum trofeów myśliwskich Jerzego Gucmy, w którym mogły spotkać się oko w oko ze słoniem, niedźwiedziem, hipopotamem i wielu innymi zwierzętami. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca, jedynym mankamentem okazała się pogoda, bardzo padało.