WIELKA LEKCJA WF-U Z MAŁGORZATĄ GLINKĄ – MOGENTALE!

W środę (12.06.2019r.) uczniowie klasy 3a oraz klasy 4a, 4b i 4c wzięli udział w aktywnej lekcji w-fu zorganizowanej przy współudziale Glinka Acadamy i Fundacji Orłów Sportu w Szkole Podstawowej nr 1 w Kożuchowie. „Wielka Lekcja WF-u z siatkówką” to projekt skierowany do dzieci z klas III i IV szkół podstawowych. Jest on atrakcyjną formą lekcji WF-u, w której główną rolę odgrywa siatkówka, a zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych trenerów z Glinka  Academy. Projekt ma na celu promować aktywność ruchową wśród dzieci i młodzieży, zachęcać do uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego oraz promować zdrowy tryb życia. Warto zauważyć, że Kożuchów znalazł się w małym gronie 4 lokalizacji z całej Polski, w których odbyła się ta impreza sportowa.

Nasze dzieci oprócz spotkania ze znaną osobistością ze świata sportu – Małgorzata Glinka-Mogentale –  brały udział w zabawach sportowo-rekreacyjnych. Na wszystkich czekały medale i upominki przygotowane przez organizatorów oraz zdrowe przekąski. Każdy uczeń otrzymał koszulkę z autografem znanej siatkarki. Mimo, iż żar lał się z nieba humory dopisywały, zwłaszcza gdy przybyła Ochotnicza Straż Pożarna z Kożuchowa i schodziła uczestników imprezy kurtynami wodnymi.

Kto wie, może w naszym mieście też narodzi się jakaś gwiazda siatkówki na miarę Małgorzaty Glinki – Mogentale, zwłaszcza iż utalentowanych dzieci w tej dziedzinie nie brakuje.

Justyna Molenda