„Więcej szczęścia jest w dawaniu…”

W sobotę  18 maja wolontariuszki z naszego szkolnego klubu odwiedziły klasztor sióstr Elżbietanek we Wrocławiu. Do stolicy Dolnego Śląska podróżowałyśmy pociągiem. Po przybyciu do sióstr zjadłyśmy wspólnie śniadanie i zabrałyśmy się do pracy w jadłodajni dla bezdomnych. Najpierw trzeba było przygotować ponad 400 kanapek. Następnie dziewczęta  wydawały licznie przybyłym  bezdomnym posiłek złożony  z kanapek, herbaty,  gorącej zupy. Później była praca w kuchni przy obieraniu warzyw  oraz roznoszenie obiadów osobom obłożnie chorym  i samotnym mieszkającym w pobliżu. Wspólnie z nami pracowały Siostry oraz studenci -wolontariusze z Duszpasterstwa Akademickiego. W radosnej  atmosferze czas szybko mijał i wkrótce trzeba się było żegnać. Zmęczone, ale szczęśliwe opuszczałyśmy gościnne progi klasztoru i mieszkające tam dobre i uśmiechnięte Siostry.

Po południu był jeszcze spacer po pięknym wrocławskim starym mieście, oraz wizyta w centrum handlowym  🙂

Zuzanna Badowska