Wesoło z Tuwimem

Dobiegła końca innowacja czytelnicza klas 1-3 pt.: „Ale sztos – czytam!” Działania podjęte przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczyciela bibliotekarza miały na celu zaszczepienie nawyków czytelniczych i rozwijanie zamiłowania do literatury wśród najmłodszych uczniów.

Ostatnim zadaniem zaplanowanym do realizacji było przygotowane przez klasę 3b przedstawienia dla koleżanek i kolegów pod hasłem: „Julian Tuwim w wierszach i w piosenkach”.

Wybór padł na tego autora, ponieważ dzieci chętnie sięgają po jego książki, a prosta i wesoła treść tekstów zachęca do czytania. Ponadto uczniowie często prezentują utwory tego poety na konkursach recytatorskich.

Wiersze Tuwima przedstawione w zabawny sposób, zaśpiewane piosenki oraz  gra aktorska trzecioklasistów wywołały wiele uśmiechów na twarzach widzów.

Czytanie naprawdę może być fajne.

Monika Szczepańska