Wędrująca książka

,, Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane” – hasło naszej szkolnej akcji, jest naprawdę ,,żywe”.  🙂

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów od września br., działa w naszej szkole,  ruchoma biblioteka. Uczniowie z chęcią dzielą się własnymi, przeczytanymi już książkami.

Przynoszą je do szkolnej biblioteki, a te umieszczane są na specjalnych regałach, skąd wypożyczają  je inni. Zachęceniem są, przygotowane przez właścicieli tychże książek, recenzje.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów – zarówno młodszych, jak i starszych.

W ten sposób, propagujemy czytelnictwo, rozwijamy naszą wyobraźnię i zainteresowania oraz tworzymy dobry klimat w szkole – do współpracy i dzielenia się z innymi.

Dlatego, zachęcamy Was do dalszej aktywności  na tym polu  🙂

-Bożena Heluszka i Magdalena Łozyniak