Warsztaty w Domu Pomocy Społecznej

Dnia 18 marca 2016r uczennice ze świetlicy szkolnej SP2nr 2 w Kożuchowie wraz z wychowawczynią panią Dorotą Łyko wyruszyły do Domu Pomocy Społecznej na warsztaty plastyczne, aby wykonać wielkanocne kartki metodą scrapbookingu. Panie Iwona Biadała –  instruktor do spraw kulturalno – oświatowych  oraz Hanna Piotrowska – instruktor terapii zajęciowej przyjęły  nas bardzo sympatycznie, przygotowały dla nas materiały potrzebne do wykonania prac. Wspólnie z mieszkańcami domu uczennice wykonały wiele pięknych kartek. Każdy był pod wrażeniem tak rozmaitych elementów ozdobnych ( motyli, kwiatków, kurczaczków, zajączków itp.) szczególnie dzieciom ciężko było się zdecydować jaką stworzyć kompozycję. Dzięki odwiedzinom uczennice poznały zajęcia ludzi, którzy schyłek swojego życia spędzają pod opieką innych. Spotkanie było bardzo sympatyczne, dzieci nie mogły nacieszyć się ze wspólnie wykonanych prac i efektywnie spędzonego czasu z ludźmi, którzy już bardzo dawno byli uczniami szkoły. Finał był taki, że dzieci były podekscytowane i pod wrażeniem mieszkańców.

                                                                                                          Dorota Łyko

2016 rok styczen do marca 039 2016 rok styczen do marca 045