Ułamkowy Lapbook

Uczniowie kl. 4a na zakończenie działu o ułamkach zwykłych mieli za zadanie zrobienie Lapbooka. Należało w zeszytach wyszukać wszystkie wiadomości związane z ułamkami.  W kreatywny sposób pogrupować i przedstawić wiedzę oraz ciekawe zadania związane z tematem. Dzieci do pracy podeszły z zapałem.  Wykonały piękne i pomysłowe prace. Niektórzy uczniowie wykorzystali papier, kolorowe mazaki, kredki, a inni skorzystali z programów komputerowych  (może kiedyś wyłoni się nam programista). Z wykonanych przez uczniów Lapbooków możemy się wiele dowiedzieć na temat ułamków ich zastosowania w życiu codziennym – np. pizza to cudowny przykład na naukę ułamka zwykłego.

Praca ta pozwoliła na odejście od komputera. Był to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu i naukę.

Katarzyna Mierzwińska