UCZYMY SIĘ I POZNAJEMY ŚWIAT – WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

1 października 2018r. uczniowie klas 4a, 4b, 4c oraz 3a wybrali się na wycieczkę do wioski indiańskiej „Wokini” w Ostaszowie. Wyjazd udał się znakomicie, a pogoda  sprzyjała. re mądrości Wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywały bardzo dobre humory. Każde dziecko miało okazję spróbować swoich sił w takich konkurencjach jak: indiański tor przeszkód, indiański połów ryb, wyścigi żółwi, rzut włócznią. Po fizycznych zmaganiach wszyscy odpoczywali przy pięknych opowieściach przekazywanych w formie legend, wyjaśniających w prosty i zrozumiały sposób stare mądrości życiowe często aktualne i dziś. Dzieci zobaczyły zwierzęta w MINI ZOO, a w nim: dziki, kucyki  i  ptaki. Była to jedyna w swoim rodzaju lekcja historii, geografii, przyrody, wychowania fizycznego na świeżym powietrzu.

M. Charęza, I. Hajder, J. Molenda, M. Świtalska