U dziadków Michaliny

Wiosna to czas, kiedy przyroda pięknie się rozwija.  Najlepiej można to zaobserwować w przydomowym ogrodzie. Uczniowie z klasy 1b mieli taką okazję 14 czerwca podczas wizyty u państwa Danuty i Antoniego Hasiów. Wybrali się tam na przyrodniczo-ekologiczne zajęcia.

Gospodarze powitali dzieci cytrynową lemoniadą i pysznymi rogalikami z owocami. Następnie rozpoczęła się „podróż”  po ogrodzie. W części rekreacyjnej podziwiali piękne kwiaty, poznawali nieznane gatunki roślin. Z zainteresowaniem obserwowali pracujące owady.

W ogrodzie warzywnym bez problemu rozpoznawali uprawiane tam warzywa. Zwracali uwagę na kształt i kolor liści, kwiaty, części podziemne i nadziemne. W małym namiocie foliowym każdy mógł utrwalić budowę krzaczka pomidorów.

Pan Antoni wyjaśnił dzieciom, że jego uprawy są ekologiczne. Rośliny stara się podlewać deszczówką gromadzoną w beczkach i sam wytwarza nawóz w kompostowniku. Do niszczenia chwastów używa preparatu przygotowanego z pokrzyw, a na drzewach rozwiesił domki dla owadów, które zapylają kwiaty.

Po nauce nadszedł czas na zabawę. Można było pograć w piłkę, pobawić się w berka lub pokołysać się na drewnianej huśtawce.  Wszędzie towarzyszył dzieciom sympatyczny kotek o imieniu Masza. Dzięki uprzejmości  dziadków Michaliny uczniowie spędzili  przyjemnie czas.

Za tak miłe przyjęcie serdecznie dziękujemy.

Monika Szczepańska