Tajemnicza noc w zamkowej bibliotece.

Czarów, strachów jest to dzień,
Każdy straszy nas dziś cień,
Wszędzie zmory zaglądają
I na nas w ciemnych kątach się czają.

Uczniowie klasy III spędzili noc z 31 maja na 1 czerwca w kożuchowskim zamku. Pani Halina Adam i pani Ula Markiewicz przygotowały bardzo ciekawy blok zajęć dotyczący wampirów. Zadaniem dzieci było zdobycie odznaki detektywa wampirów. Aby zdobyć odznakę należało wykonać zadania: wspólnie w grupie narysować portret wampira, rozwiązać krzyżówkę, wymyślić imię dla wampira, zjeść wampirzą kolację, wykonać straszny medalion, rozwiązać zagadkę i odnaleźć wampirka, który ukrył się w bibliotece. Wszystkie zadania zostały wykonane, wampirkiem bibliotecznym okazał się mol książkowy. Nie obeszło się bez nocnego zwiedzania zamku, po którym oprowadziła dzieci pani Edyta Czaplińska. A na dobranoc oczywiście bajka pt. ” Nelly Rapp i Upiorna Akademia”.

Wszyscy będziemy pamiętać ten dreszczyk emocji i niezapomniane wrażenia, które przeżyliśmy podczas nocy w bibliotece.

Irena Hajder