Szkolne obchody Święta Jabłka

23 września 2016r w świetlicy szkolnej uczniowie mieli możliwość samodzielnie zrobić naturalne soki. Był to wstęp do obchodów Święta Jabłka. Każdy uczeń przyniósł kilka jabłek, umył je i wrzucił do sokowirówki. Nad bezpieczeństwem czuwała p. Dorota Łyko. Dla niektórych uczniów samodzielne przygotowanie soku było nowym doświadczeniem. Dzieci chętnie piły tak przygotowany napój. Oprócz dobrej zabawy, uczniowie mieli możliwość spróbować zdrowych i smacznych soków.

W sobotę 24 września 2016r. uczennice z klas 4 wzięły udział w obchodach Święta Jabłka na kożuchowskim Rynku.  Pod kierunkiem p. Moniki Świtalskiej przygotowały wesołe piosenki.

Dzięki takim działaniom młodzi Kożuchowianie poznają zasady zdrowego żywienia korzystając jednocześnie z zasobów naszej Gminy.

Gaczyńska, D. Łyko