SZKOLNA PARADA MIKOŁAJÓW

Na ten dzień czekali wszyscy: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie. W tym roku już 4 grudnia zawitał do nas Mikołaj, który bawił się z uczniami podczas VI Szkolnej Parady Mikołajów. Impreza zorganizowana z inicjatywy Rady Rodziców reprezentowanej przez panią Sylwię Laubsch we współpracy z pedagogiem Małgorzatą Ogrodnik i wychowawcą świetlicy Bożeną Heluszko zgromadziła dzieci i dorosłych, którzy bawili się wspólnie rywalizując w zadaniach plastycznych, literackich, matematycznych, przyrodniczych, konkurencjach sprawnościowych związanych tematycznie z mikołajkami. Szczególnymi brawami nagrodzona była konkurencja, w której wystąpili wychowawcy klas, prezentując przygotowane oryginalne mikołajowe nakrycie głowy. Konkurencje przeplatane były artystycznymi występami przygotowanymi przez poszczególne klasy. W VI Szkolnej Paradzie Mikołajów jury w składzie: Marta Mioduszewska, Anna Szustakowska wyłoniło następujących zwycięzców:

W zmaganiach klas IV-VI: I miejsce 4 B, II miejsce  4 A, III miejsce  5A, Klasy 5B, 6 A, 6 B otrzymały trzy równorzędne wyróżnienia. Nagrody ufundowali niezawodni rodzice.

Małgorzata Ogrodnik