Szklarnia a tunel foliowy

Czym jest szklarnia, a czym tunel foliowy, tego dowiedziały się dzieci z klasy 1c podczas wycieczki 9 maja do gospodarstwa ogrodniczego „Cyprys” w Kożuchowie. Pan Radosław Roszkiewicz opowiadał uczniom o warunkach potrzebnych roślinom do prawidłowego rozwoju. Poznali pracę ogrodnika i narzędzia jakimi się posługuje. Obserwowali wygodny i nowoczesny sposób dostarczania wody roślinom za pomocą gumowych węży wyposażonych w małe otworki.

W szklarniach oglądali rośliny ozdobne, a w foliowym namiocie na podstawie krzaczka pomidora zapoznali się z budową rośliny i rolą owadów w przyrodzie. Na zakończenie gospodarze poczęstowali dzieci słodyczami, a one wręczyły podziękowanie za interesujące zajęcia.