Szekspir, muzyka i śpiew…czyli Dzień Języków Obcych na wesoło!

Dnia 31.05.2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole wespół z innymi świętami Dzień Języków Obcych. W związku z tym nauczycielki języków obcych – p. J. Molenda, p. M. Adam i p. M. Paluch przygotowały szereg atrakcji. Na wszystkich uczniów czekała przygotowana w holu szkoły wystawa dotycząca skutecznych metod uczenia się języków obcych. Ponadto uczniowie mogli zobaczyć przedstawienie pod hasłem „Szekspir na wesoła”, w trakcie którego uczniowie klasy VIIB pod opieką p. M. Gierszewskiej prezentowali dwie krótkie parodie najbardziej znanych sztuk Szekspira – „Romeo i Julia” oraz „Makbet”.

a koniec dla chętnych zorganizowano potyczki językowo-wokalne czyli konkurs Karaoke. I. miejsce zdobyła Amelia Monogarow z kl. VIIIB, która ujęła jury subtelnym wykonaniem i ciekawą interpretacją piosenki „My boy”. Z przytupem za to zaprezentowały się zdobywczynie II. miejsca – Jagoda Ciszka i Oliwia Maciejewska, z kl. VIIB, które porwały publiczność żywiołowym wykonaniem piosenki „Aqua”. Największym zaskoczeniem okazał się być duet Jakuba Gwardy i Kacpra Kurzawy – również z klasy VIIB, który zaskoczył niebanalnym wykonaniem piosenki „The Coconut Song”.

Tegoroczne święto języków cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i na pewno pojawi się za rok w nowej odsłonie.

Justyna Molenda