Święto królowej nauk

Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.

Roger Bacon

W roku 2021 Dzień Matematyki przypada na 12 marca (piątek)

Dziś jest Dzień Matematyki – królowa nauk obchodzi swoje święto.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu organizowane jest każdego roku w pierwszą środę marca.

Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrasta się – w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata.

W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski.

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Nasza szkoła łącząc się z innymi dziećmi również bierze udział w obchodach tego święta.

W poprzednim roku szkolnym obchodziliśmy je hucznie – zaprosiliśmy uczniów do gier i zabaw matematycznych.

W tym roku połączyliśmy to święto, ze świętem liczby Pi (14 marca).  Uczniowie zmierzyli się w konkursie na Pi – wytwór. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu.

Matematyka może być przyjemna i dawać radość.