Święto jabłka

Uczniowie klas 1b i 3b podczas lekcji obchodzili Święto jabłka.

Dzieci z klasy 1b na sportowo rozpoczęły dzień przy zabawie i licznych konkurencjach sportowych. Rywalizacja trwała w grupach jako zielone, czerwone i żółte jabłuszka. Po wesołej zabawie przyszedł czas na degustację. Każdy uczestnik otrzymał jabłko, szarlotkę i babeczkę oczywiście „jabłuszkową”. Podczas degustacji dzieci dowiedziały się jakie witaminy zawierają jabłuszka i jaki wpływ maja na zdrowie.

Uczniowie klasy 3b zgłębiali wiedzę na temat owoców jabłoni: zadaniem dzieci było pokazanie co z jabłek można przygotować. Do klasy trafiły przetwory: kompot, sok, dżem oraz suszone owoce. Dodatkową atrakcją była degustacja słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie co przyczyniło się do mile spędzonego dnia!