Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM)

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM)

odbędzie się 4 października 2019

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z klas 4 – 8, wraz z nauczycielkami matematyki będą się bawić przez cały tydzień. Nie tylko tabliczkę mnożenia wykorzystają do rozwiązywania ciekawych gier i zabaw. W poniedziałek rozpoczną grą w bingo. Wtorek, to matematyczna krzyżówka. Domino lubią układać nie tylko najmłodsi, zmierzą się z nim starsi w środę. W czwartek pójdą w ruch nożyczki i składanie trimina. Piątkowe zmagania z przedmiotem będą pod hasłem stacji zadaniowych – wreszcie trochę się uczniowie poruszają, przechadzając pomiędzy zadaniami na stolikach. Klasy piąte poszukają skarbu. Każda z klas przez cały tydzień będzie doskonalić technikę liczenia: klasy 4 działania w pamięci, klasy 5 działania pisemne, klasy 6 działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych, klasy 7 i 8 działania na liczbach wymiernych, najwięcej przykładów związanych będzie z tabliczką mnożenia.

Na długich przerwach, przez cały tydzień, na korytarzach szkoły pojawią się kosze z cukierkami. Każdy uczeń będzie mógł wykazać się znajomością tabliczki mnożenia, co nagrodzone zostanie słodyczami.

W ŚDTM nasza szkoła bierz udział po raz drugi. W poprzednim roku dzieci zamieniły się rolami z dorosłymi i postanowiły wcielić w życie hasło tego dnia „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” i wyruszyły na Kożuchowski rynek. W tym roku powtórzą akcję w sobotę 5 października. Uczniowie-egzaminatorzy wyjdą na ulice, do sklepów i przepytają przypadkowych przechodniów. Towarzyszyć im będą kolorowe transparenty, balony. Patrol musi być widoczny!

ZAPRASZAMY DO ZABAWY.