Spotkanie ze Strażakami

Dla wielu chłopców zawód strażaka jest bardzo ciekawy. Przy okazji czytania lektury „Jak Wojtek został strażakiem”, uczniowie klasy I A mieli możliwość spotkać się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stypułowa. Spotkanie pomogła zorganizować pani Karolina Sztonyk, mama jednej z uczennic. Uczniowie mogli usłyszeć, czym zajmuje się straż, co powinni umieć chłopcy i dziewczęta, którzy chcieliby pracować w straży. Uczniowie mogli przymierzyć mundur strażacki, a także strój przydatny przy zdejmowaniu gniazda szerszeni ze specjalną osłoną na twarz. Strażacy zostawili ciekawe materiały, o tym jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, jak być bezpiecznym w domu oraz jak zachować się podczas pożaru. Dla wielu to spotkanie pozostanie na długo w pamięci.

Wychowawca kl.I A  Barbara Zegzuła