SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

Chcąc przybliżyć dzieciom, w związku z omawianą lekturą „ Doktor Dolittle i jego zwierzęta” temat:

 „ Jak wygląda praca weterynarza oraz jak opiekować się swoim pupilem?” zaprosiliśmy do szkoły pana Adama Michalskiego, lekarza weterynarii z lecznicy „”w Nowej Soli. Podczas spotkania Pan Adam  w prosty i zrozumiały sposób przekazał wiedzę na temat rozwoju psa od szczeniaka aż do starości, omówił sposób pielęgnowania czworonoga i utrzymania go w dobrej kondycji i zdrowiu. Zwrócił także uwagę na umiejętność rozpoznawania potrzeb zwierząt. Dzieci dowiedziały się również jakie szczepienia powinno się wykonywać profilaktycznie, aby nasze zwierzę żyło długo i cieszyło się dobrym zdrowiem, a choroby  omijały je „z daleka”.

Nasz gość bardzo chętnie odpowiadał na wszystkie pytania. Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze i pokazało, że z naszych uczniów rosną ludzie odpowiedzialni, zaangażowani i ponad wszystko szanujący istoty żywe oraz ich potrzeby.