Sport moja pasja…

Zuzanna Biadała – uczennica klasy 7a.

Taniec towarzyski to jedna z dyscyplin sportowych, które nie należą do najłatwiejszych. Style, które się w nim wyróżniają to: Latynoamerykańskie oraz standardowe.

Tańca towarzyskiego uczę się od ok. 7 lat. Jednym z moich najważniejszych osiągnieć było zdobycie tytułu wicemistrza w okręgu lubuskim. Obecnie staram się o nową klasę taneczną ,,D”.  Wiem, że nie mogę odpuszczać, a dalej walczyć ze swoimi słabościami, aby stawać się w tym coraz lepszą.

Taniec towarzyski jest eleganckim sportem, w którym nie liczą się tylko kroki oraz wykonie (jednak one również są ważne) tancerze muszą oprócz tego dbać o swój wygląd np. stroje – sukienki oraz fryzury. Są one nieodłącznym elementem tego sportu.

Jednakże uwielbiam ten stres na turniejach przed wejściem na parkiet i bardzo polecam ten sport.

 

 

Karol Witkowski – uczeń klasy 8b.

Uprawia taniec towarzyski, który zapewnia mu potrzebny ruch, dobry humor, oraz umożliwia osiągnięcie sukcesów.