Sport moja pasja…

Nikola Konat z klasy 6c, Aleksandra Ozgowicz z klasy 8b oraz Wiktoria Izydorczyk z klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie.

Ćwiczą jazdę konną. Uważają, że ma ona ma tyle zalet, że naprawdę trudno je wszystkie wymienić. Przede wszystkim wpływa korzystnie na układ kostno-mięśniowy człowieka. Jest zalecana do wyrobienia nawyku trzymania prawidłowej postawy, na koniu nie można się garbić. Dostarcza wielu przyjemnych wrażeń na świeżym powietrzu. Podczas systematycznej nauki jazdy konnej dziewczyny muszą opanować sztukę czyszczenia rumaka, siodłania, karmienia, sprawowania prawidłowej opieki nad nim podczas pobytu w terenie. Takie podejście uczy dzieci odpowiedzialności, wrażliwości i często skutkuje postawą pełną troski także w odniesieniu do innych zwierząt. Ćwiczenia z jazdy konnej obejmują więc nie tylko naukę trzymania się na grzbiecie, ale także panowania nad zwierzęciem i wyrabiają poczucie pewności siebie.