Spanie w szkole!

Dnia 19 stycznia (piątek) klasa 5 a odbyła ciekawą wycieczkę… po szkole. Uczniowie nocowali w budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Spotkali się o godzinie 19.00 w świetlicy szkolnej. Pierwszym zadaniem było przygotowanie sali do nocowania: pompki od materaców poszły w ruch, karimaty zostały rozłożone, materace szkolne również, na tym pojawiły się śpiwory i podusie. Następnie uczniowie zostali podzielenie na 4 konkursowe grupy, które miały na celu zdobycie w kilku konkurencjach maksimum punktów.

Po otrzymaniu instrukcji działania konkursowych grup dzieciaki udały się na przygotowaną przez siebie kolację. Po posiłku rozpoczęła się zabawa, zadaniem pierwszym były podchody. Polecenia ukryte zostały, przez wychowawczynię, na całym korytarzu szkoły.  Każdej z grup udało się znaleźć wszystkie 19 zadań, które należało rozwiązać.

Następnym punktem nocowania była projekcja filmów. Ułożeni w śpiworach uczniowie oglądali przyniesione przez koleżankę bajki. Niektórzy zasnęli około 2.00 inni szeptem rozmawiali dłużej.

Rano (sobota) pobudka o 8.00, sprzątanie i śniadanie.  Po śniadaniu przyszła kolej na gry planszowe.

Na Sali gimnastyczne udało się rozegrać „partię zbijaka”, oraz wygrać biegi drużynowe.

Ostatnim punktem programu było sprzątanie świetlicy pt.” Nas tam nie było”. Około godziny 14.00 w dobrych nastrojach uczniowie  udali się do domów.

Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie, pozwoliła nawiązać bliższe kontakty rówieśnicze, zbliżyć uczniów klasy 5 a do siebie. Spanie w szkole to idealny sposób na integrację zespołu klasowego.

 

Bardzo chciałabym podziękować za pomoc podczas spania mamom, które dzielnie spędziły noc na niewygodnych materacach – wychowawczyni Marta Mioduszewska.