Spanie w szkole!

Dnia 25 października  (piątek) klasa 7 a odbyła ciekawą wycieczkę … po szkole. Uczniowie nocowali w budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Spotkali się o godzinie 19.00 w świetlicy szkolnej. Pierwszym zadaniem na rozprostowanie nóg, rozruszanie się i dotlenie głów przed rywalizacją w grze w podchody, był mecz na orliku. Kolejnym etapem było przygotowanie sali do nocowania: pompki od materaców poszły w ruch, karimaty zostały rozłożone, materace szkolne również, na tym pojawiły się śpiwory i podusie. Następnie uczniowie zostali podzielenie na 2 konkursowe grupy, które miały na celu zdobycie maksimum punktów.

Po otrzymaniu instrukcji działania konkursowych grup dzieciaki udały się na przygotowaną przez siebie kolację. Po posiłku rozpoczęła się zabawa. Podchody. Polecenia ukryte zostały, przez wychowawczynię, na całym korytarzu szkoły.  Każdej z grup udało się znaleźć wszystkie 30 zadań, które należało rozwiązać.

Następnym punktem nocowania była projekcja filmów. Ułożeni w śpiworach uczniowie oglądali przyniesione przez koleżankę filmy. Okazało się, że część uczniów już je widziała,  więc oglądanie zakończyło się grami w gry planszowe. Niektórzy zasnęli około 2.00 inni szeptem rozmawiali dłużej.

Rano (sobota) pobudka o 8.00, sprzątanie i śniadanie.

Ostatnim punktem programu było sprzątanie świetlicy pt. ”Nas tam nie było”. Około godziny 9.00 w dobrych nastrojach uczniowie  udali się do domów.

Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie, pozwoliła nawiązać bliższe kontakty rówieśnicze. Spanie w szkole to idealny sposób na integrację zespołu klasowego.

 

Bardzo chciałabym podziękować za pomoc podczas spania mamom, które dzielnie spędziły noc na niewygodnych materacach – wychowawczyni Marta Mioduszewska.