Śniadanie daje moc

Klasa VI A na godzinie wychowawczej  najpierw w teorii, a potem w praktyce realizowała lekcje dotyczące zdrowego odżywiania się. Pełne witamin kanapki  nie tylko świetnie smakowały, ale także zachwycały wyglądem. Własnoręcznie przygotowane drugie śniadanie znikało szybko. Niektórzy robili dodatkowe porcje  alby poczęstować przyjaciół ze szkoły i ulubionych nauczycieli. Wychowawczyni Kinga Mielcarek tłumaczyła podopiecznym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, daje nam siłę do nauki i pracy, powinno być ono królewskie, ale przede wszystkim zdrowe. Niestety spora część  szóstoklasistów nie je tego najważniejszego dla zdrowia posiłku.  Miejmy jednak nadzieję, że po lekcjach dotyczących odżywiania się zmienią oni swoje nawyki i słodkie drożdżówki zamienią na pełnoziarniste kanapki z warzywami.