Sezon zimowy zakończony

            W piątek, 19 lutego, uczniowie naszej szkoły po raz czwarty i ostatni w tym sezonie pojechali na lodowisko do Głogowa. Inicjatorem i zarazem organizatorem wszystkich wyjazdów była pani Marta Mioduszewska. Jako opiekunowie towarzyszyli jej tym razem: panie Irena Hajder i Anna Tymczak oraz pan Tadeusz Krzyżanowski.

            Tak jak każdy z naszych wyjazdów i ten okazał się bardzo owocny. Tym razem jednak zdobyte umiejętności przeważały nad upadkami i siniakami, których liczba drastycznie zmalała w porównaniu z pierwszym wyjazdem. Opuszczone pingwinki stojące przy bandzie z zazdrością patrzyły na uczniów, którzy świetnie radzili sobie bez ich pomocy.

            Ponad godzinny czas spędzony na lodowisku uczniowie wykorzystali na zabawę w berka oraz doskonalenie jazdy do tyłu. Na pochwałę zasługuje wytrwałość uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli swoją przygodę z łyżwami i nie zniechęciły ich liczne upadki. Wręcz przeciwnie, z każdym wyjazdem jeździli coraz lepiej. Robiliśmy też pamiątkowe zdjęcia, a uczniowie klasy szóstej pożegnali się z lodowiskiem, bo w przyszłym roku już z nami nie pojadą.

            Wielkimi krokami zbliża się wiosna, więc pora łyżwy zamienić na rolki lub rower. Wszyscy przecież wiemy, że ruch to zdrowie.

Irena Hajder