Rozstrzygnięcie konkursu na PI-wytwór

14 marca – Międzynarodowy Dzień Matematyki

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. „Pi Day”. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 biorąc udział w konkursie matematycznym na „Pi – wytwór”, również uczcili to święto. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych, popularyzacja matematyki oraz rozwijanie inwencji twórczej uczniów.

Wyniki konkursu na Pi – wytwór w klasach 1 – 3

I miejsce – Łukasiewicz Kacper kl. 2b, Derkowski Kacper kl. 2b

II miejsce – Pronkiewicz Wojciech kl. 3a

III miejsce – Romanik Amelia kl. 2b

Wyróżnienie  – Malczyk Hanna kl. 2b, Baszak Damian kl. 3a, Wiekiera Ernest kl. 2a

Wyniki konkursu na Pi – wytwór w klasach 4 – 6

I miejsce – Stopka Miłosz kl. 6a, Baszak Kamil kl. 6a, Kortz Kinga kl. 4b

II miejsce – Kujawska Zofia kl. 4b, Bartman Kamil kl. 4b

III miejsce – Lentz Jagoda kl. 4b

Wyróżnienie – Charęza Wiktoria kl. 5a, Kicyła Franciszek kl. 6c, Pokorski Michał kl. 4b

Wyniki konkursu na Pi – wytwór w klasach 7 – 8

I miejsce – Pokorska Aleksandra kl. 7b

II miejsce – Bojanowska Jagoda kl. 7b

III miejsce – Ambroż Julian i Antoni kl. 7a i 8a, Nowak Zuzanna kl. 8a

Uczniowie zajmujący poszczególne miejsca i wyróżnienia otrzymają ocenę 6 z matematyki. Pochwałę z zachowania natomiast otrzymają wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie.

GRATULUJEMY!