Przygoda z dronami

Uczniowie klasy 3c gościli  u siebie pana Sławomira Nowaka, który interesuje się dronami i uczestniczy w różnych konkursach w Polsce. Dowiedzieli się, że są to niewielkie bezzałogowe statki latające, kierowane  zdalnie przez człowieka. Umożliwiają zabawę osobom lubiącym urządzenia sterowane radiem. Pozwalają na robienie niepowtarzalnych ujęć z lotu ptaka. Używane są przez wojsko, różne firmy usługowe lub w sztuce.

Pierwszy mały pokaz latania odbył się w sali lekcyjnej. Uczniowie mogli zobaczyć jak obraz z kamery małego drona przesyłany jest do monitora.

Największe wrażenie na dzieciach zrobił jednak lot większego statku na szkolnym boisku. Spotkanie to rozbudziło zainteresowanie nowoczesną technologią wszystkich uczniów.