Przedstawienie “W świecie Pana Kleksa”

Witajcie w naszej bajce! – chciałoby się powtórzyć za artystami przedstawienia ,,W świecie Pana Kleksa”. 25.02.2020 r. w kożuchowskim Zamku uczniowie klas III- V obejrzeli spektakl oparty na książce J. Brzechwy a przede wszystkim piosenkach z filmu w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego.

Razem z muzykami odwiedziliśmy Wyspy Bergamuty, porozmawialiśmy z psem, wraz z księżycem odwiedziliśmy staw, gdzie pływała Kaczka Dziwaczka. A potem trafiliśmy do zoo, uciekaliśmy przed dzikim dzikiem, podziwialiśmy rudego lisa i grzecznego misia.

Na koniec przypomnieliśmy sobie bajki naszych rodziców: Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Koziołka Matołka, Bajki z mchu i paproci  oraz Porwanie Baltazara Gąbki.

Warto dodać, że muzycy zachęcili nas do wspólnej zabawy, śpiewu i tańca. W tym dominowali nasi koledzy: Piotrek, Tomek i Miłosz z klasy V.