Projekt E-AKTYWNI mieszkańcy województwa lubuskiego i dolnośląskiego

E-aktywni mieszkańcy województwa lubuskiego i dolnośląskiego

Miło nam poinformować, że Gmina Kożuchów otrzymała dofinansowanie w kwocie 84 000,00 zł na realizację projektu „E-aktywni mieszkańcy Kożuchowa” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w tym e-usług w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych poprzez realizację szkoleń tematycznych z różnych przydatnych dziedzin naszego życia.

Zaplanowano przeszkolenie 150 osób oraz zakupy sprzętu komputerowego niezbędnego do przeprowadzenia zajęć. Osoby powyżej 25 roku życia mogą wziąć udział w jednym z czterech modułów szkoleniowych:

– „Rodzic w internecie”, zagadnienia:

• Wartościowe treści kulturalne oraz edukacyjne dla dzieci i rodziców
  • Wykorzystanie stron instytucji publicznych
  • Bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych
  • Umiejętność nadzorowania aktywności dziecka w sieci, korzystanie z narzędzi kontroli rodzicielskiej na komputerach i urządzeniach mobilnych
  • Uświadomienie dziecku sposobu i konsekwencji działania transakcji w Internecie
  • Korzystanie z banków zdjęć/klipów/dźwięków. Rodzaje licencji, warunki użytkowania
  • Złożenie wniosku Rodzina 500+
  • Uzyskanie Karty Dużej Rodziny

– „Moje finanse i transakcje w sieci”, zagadnienia:

• Wyszukiwanie ofert, ocena wiarygodności kontrahenta
  • Zakupy i sprzedaż przez Internet (portale aukcyjne)
  • Zarządzanie kontem bankowym, płatności elektroniczne i bezgotówkowe oraz bezpieczne korzystanie z nich
  • Organizacja/ rezerwacja podróży
  • Deklaracje podatkowe online
  • Znajomość praw konsumenta jak również: programy ochrony kupujących, ubezpieczenie transakcji, obciążenie zwrotne
  • Założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego
  • Korzystanie z dowolnych usług e-administracji
  • Deklaracje podatkowe online

– „Działam w sieciach społecznościowych”, zagadnienia:

• Wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań, kursów e-learningowych, podcastów tematycznych
  • Prowadzenie transmisji internetowych w serwisach społecznościowych
  • Prowadzenie profilu na Facebooku, YouTube, Twitterze, Instagramie
  • Promowanie wydarzeń i wpisów w sieciach społecznościowych
  • Tworzenie i prowadzenie strony internetowej, błoga
  • Zarządzanie prywatnością w sieci, w tym reagowanie na nadużycia
  • Reagowanie na naruszenia własnych praw autorskich
  • Korzystanie z banków zdjęć/klipów/dźwięków. Rodzaje licencji. Warunki użytkowania. Plagiat. Prawo cytatu
  • Założenie konta w ePUAP oraz profilu zaufanego
  • Portale użyteczne przy pozyskiwaniu środków na lokalne Inicjatywy

– „Rolnik w sieci”, zagadnienia:

• Rozliczenia podatkowe online (e-płatności i e-deklaracje)
  • Portale dedykowane obszarom wiejskim i rolnictwu oraz inne wspomagające działalność rolniczą
  • Ochrona komputera i innych urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem
  • Rodzaje licencji (licencje otwarte, komercyjne) na których mogą być udostępnione treści i oprogramowanie
  • Ochrona komputera i innych urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem
  • Sprawdzanie warunków pogodowych w sieci (profesjonalne prognozy pogody, systemy i aplikacje RSO)

Szkolenia są całkowicie bezpłatne i będą odbywały się od połowy października 2019 r.

Proces rekrutacji prowadzony będzie w sposób ciągły i  trwać będzie do momentu wyłonienia  ostatecznej liczby uczestników danego szkolenia.

Rejestracji na szkolenie można dokonać na stronie https://fwzr.pl/rezerwacje/ lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Kożuchowie. Informacje na temat uczestnictwa w projekcie oraz zapisów można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Kożuchowie:

– pokój nr 9,

– telefon: 68 355-59-40 wew.76, 502-260-020,

– e-mail: edyta.ozgowicz@kozuchow.pl

– na stronie internetowej urzędu, lub na stronie https://fwzr.pl/rezerwacje/

Dodatkowe informacje dostępne są również na stronie projektu:

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach.

załączniki:

Deklaracja uczestnictwa w szkoleniu

Oświadczenie o miejscu zamieszkania

Oświadczenie o niepełnosprawności

Upoważnienie do przetwarzania powierzonych danych osobowych